fbpx

Patarimai

Gerai prižiūrimi pianinai ir fortepijonai gali tarnauti iki 100 metų

Klaviatūros parinkimas

Viena pagrindinių pirkėjų daromų klaidų – nuperkamas pianinas su netinkama klaviatūra. Dėl to vaikui sunku groti, grodamas jis nejaučia malonumo, kankinasi, vėliau meta muzikos pamokas…

Prieš priimant dovanotą instrumentą

Kartais galite rasti dovanojamų pianinų skelbimų. Deja, kai esu pakviečiamas juos suderinti ar suremontuoti, neretai tenka konstatuoti, kad instrumento taisyti neverta: mano dirbtuvėje pianino kaina nuo 300 eurų, o restauruoti dovanotą neretai kainuoja daugiau. Žmonės daro didelę klaidą, jei prieš imdami dovanojamą pianiną nepasidaro instrumento diagnostikos. Mano diagnostikos kaina 30 eurų.

 

Rinkoje padaugėjo pianinų, kuriais muzikantai būna groję ir po 20 metų. Būtina įsitikinti, 4-5 oktavos plaktukų filco storis būtų ne mažesnis nei 3-4mm.

Nenusipirkite perdžiovinto pianino!

Būna, skambina klientas ir sako, kad nusipirko pianiną iš manęs ar kokio kito patikimo meistro. Klausiu, kada pastarąjį kartą tą pianiną derino, o atsako, kad prieš 5 m. Per tą laiką net ir geri bei tvarkingi pianinai gali perdžiūti, jei šeimininkai nepalaiko 60 % drėgmės. Mano parduodami pianinai nederinti atlaiko iki 10 m., bet dažniausiai žmonės pataupo pinigų priežiūrai, perdžiovina pianiną, užveisia kandžių ar net pelių. Nepirkite pianino be diagnostikos, net jei pardavėjas sako jį pirkęs iš gero meistro, nes nežinia, ar jis buvo tinkamai prižiūrimas.

Pirštų padėtis

Kaip buvęs pianistas patariu šiuo metu ypač stebėti pirštų padėtį. 10 % mano klientų groja atlaužtais pirštais. Pirštas turi būti užriestas kaip katės nagas ar bent jau tiesus. Kai vyksta pamokos per Skype ar Viber, reikia kamerą nukreipti į pirštus – kad mokytoja matytų pirštų padėtį iš kairės ir iš dešinės.

Pianinų klavišai

Profesionalams skirta klaviatūra turi būti 88 klavišų, mėgėjams pakanka 85. Balto klavišo paspaudimo gylis – nuo 12 iki 10 mm. Paspaudus juodą klavišą, turi matytis iki 2 mm klavišo paviršiaus, iškilusio virš balto klavišo plokštumos. Pavyzdžiui, pianinai Rionish, de Lux pasižymi nekokybiška klaviatūra. Tarp muzikavimo namuose, kur grojama nekokybišku ar prastai prižiūrimu instrumentu, ir egzamino muzikos mokykloje, kur grojama geru fortepijonu, visada yra jaučiamas didelis skirtumas.

Tinkamiausi pianinai muzikos pamokoms

Visada pirkėjams siūlau pirkti pianiną iki 600 eurų, o po to jį parduoti už panašią kainą. Per 7 metus tėvai išleidžia apie 3 000 eurų muzikos pamokoms ir pianino priežiūrai. Labiau pasiturintys vien profesionaliam pianinui gali išleisti apie 1 800 eurų. Po 7 metų, kai vaikas baigia muzikos mokyklą, visada yra galimybė parduoti instrumentą ir nusipirkti pianiną, skirtą profesionalams, kurio kaina nuo 1 000 iki 2 000 eurų, arba fortepijoną už 6 000 – 30 000 eurų.

Vaikų darželių ir mokyklų direktoriams

Turint paininą Riga, Belarus, Krasnyj Oktiabr ar Ukraina, su 200 eurų investicija remontui galima atgroti 20 metų be remonto. Atsiskaitymas oficialus.

Elektroniniai pianinai

Vaiko mokymosi proceso pradžioje tai – košmaras, nes skiriasi garso ir klaviatūros pojūtis. Mitas, kad elektroniniai pianinai pakeitė akustinius. Suaugę pianistai, grojantys elektroniniais pianinais, nesutaupo pinigų priežiūrai, nes elektroninis pianinas tarnauja trumpiau negu akustinis. Negana to, norint, kad elektroninio pianino garsas ir klaviatūros pojūtis būtų panašus į akustinio, reikėtų investuoti bent 1 000 eurų.

Patikrinkite instrumentą

Instrumentą būtinai turi patikrinti fortepijono mokytojas: esu matęs, kaip vaikas kelerius metus grojo kandžių suėstu mechanizmu.

Geriausias laikas pirkti instrumentą

Instrumentą geriausia pirkti pavasarį ar vasarą, nes kainos mažesnės.

Pianinai vaikams

Patys geriausi pianinai vaikams, lankantiems muzikos mokyklą: Krasnyj Oktiabr, Belarus, Ryga, Lyrika, Noktiurn, Sonet, Tverca, Čaika. Nepatariu vaikams pirkti tokių instrumentų kaip Ukraina ar Smolensk. Pvz., pianinai Krasnyj Oktiabr buvo gaminami beveik be klaidų. Jei klaidų pasitaiko, aš jas ištaisau: lyginu demferių spyruokles, perklijuoju klavišų įvores ir sutepu jas grafitu. Po mechanizmo reguliavimo klaviatūrą patikrinu svareliu. Taip pasiekiu, kad kiekvienas klavišas sukeltų vienodą pasipriešinimą. Dėl šios priežasties rusiškų pianinų bijoti neverta.

Turtingi tėveliai gali pirkti Petrof, Forster, Rosler, Scholze, Zimmermann, Nendorf, Fazer, Rippen, Steinway, Bechstein, Fazioli.

Konsultacija

Išsirinkti kokybišką pianiną – atsakingas ir žinių reikalaujantis procesas, todėl, prieš perkant pianiną ar fortepijoną, patariu pasikonsultuoti su meistru-derintoju ir instrumentą pirkti tik gavus jo pritarimą.

Instrumento priežiūra

Dažna pirkėjų daroma klaida – netinkama pianinų ir fortepijonų priežiūra. Instrumentus sugadina derintojų verslo partneriai: sausra, kandys, pelės ir saulė. Pianinus ir fortepijonus būtina kasmet derinti, reguliuoti mechanizmą, valyti. Instrumentai turėtų būti laikomi 20 laipsnių temperatūros patalpoje, kurioje esama 60–70 proc. drėgmės.