į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  ru 
Patarimai perkantiems pianiną arba fortepijoną

Patarimai

 • Viena pagrindinių pirkėjų daromų klaidų — nuperkamas pianinas su netinkama klaviatūra. Dėl to vaikui sunku groti, grodamas jis nejaučia malonumo, kankinasi, vėliau meta muzikos pamokas ir... Kaltų nėra...
 • Profesionalams skirta klaviatūra turi būti 88 klavišų, mėgėjams pakanka 85. Balto klavišo paspaudimo gylis — nuo 12 iki 10 mm. Paspaudus juodą klavišą, turi matytis iki 2 mm klavišo paviršiaus, iškilusio virš balto klavišo plokštumos. Pavyzdžiui, pianinai Rionish, de Lux pasižymi nekokybiška klaviatūra. Tarp muzikavimo namuose, kur grojama nekokybišku ar prastai prižiūrimu instrumentu, ir egzamino muzikos mokykloje, kur grojama geru fortepijonu, visada yra jaučiamas didelis skirtumas.
 • Patys geriausi pianinai vaikams, lankantiems muzikos mokyklą: Krasnyj Oktiabr, Belarus, Ryga, Lyrika, Noktiurn, Sonet, Tverca, Čaika. Nepatariu vaikams pirkti tokių instrumentų kaip Ukraina ar Smolensk. Pvz., pianinai Krasnyj Oktiabr buvo gaminami beveik be klaidų. Jei klaidų pasitaiko, aš jas ištaisau: lyginu demferių spyruokles, perklijuoju klavišų įvores ir sutepu jas grafitu. Po mechanizmo reguliavimo klaviatūrą patikrinu svareliu. Taip pasiekiu, kad kiekvienas klavišas sukeltų vienodą pasipriešinimą. Dėl šios priežasties rusiškų pianinų bijoti neverta.
 • Turtingi tėveliai gali pirkti Petrof, Forster, Rosler, Scholze, Zimmermann, Nendorf, Fazer, Rippen, Steinway, Bechstein, Fazioli.
 • Instrumentą būtinai turi patikrinti fortepijono mokytojas: esu matęs, kaip vaikas kelerius metus grojo kandžių suėstu mechanizmu.
 • Instrumentą geriausia pirkti pavasarį ar vasarą, nes kainos mažesnės.
 • Visada pirkėjams siūlau pirkti pianiną iki 600 eurų, o po to jį parduoti už panašią kainą. Per 7 metus tėvai išleidžia apie 3 000 eurų muzikos pamokoms ir pianino priežiūrai. Labiau pasiturintys vien profesionaliam pianinui gali išleisti apie 1 800 eurų. Po 7 metų, kai vaikas baigia muzikos mokyklą, visada yra galimybė parduoti instrumentą ir nusipirkti pianiną, skirtą profesionalams, kurio kaina nuo 1 000 iki 2 000 eurų, arba fortepijoną už 6 000 - 30 000 eurų.
 • Elektroniniai pianinai — gerai ar blogai?

  Vaiko mokymosi proceso pradžioje tai — košmaras, nes skiriasi garso ir klaviatūros pojūtis. Mitas, kad elektroniniai pianinai pakeitė akustinius. Suaugę pianistai, grojantys elektroniniais pianinais, nesutaupo pinigų priežiūrai, nes elektroninis pianinas tarnauja trumpiau negu akustinis. Negana to, norint, kad elektroninio pianino garsas ir klaviatūros pojūtis būtų panašus į akustinio, reikėtų investuoti bent 3000 €.

   

Išsirinkti kokybišką pianiną — atsakingas ir žinių reikalaujantis procesas, todėl, prieš perkant pianiną ar fortepijoną, patariu pasikonsultuoti su meistru-derintoju ir instrumentą pirkti tik gavus jo pritarimą.

 

Instrumento priežiūra

 

 • Dažna pirkėjų daroma klaida — netinkama pianinų ir fortepijonų priežiūra. Instrumentus sugadina derintojų verslo partneriai: sausra, kandys, pelės ir saulė. Pianinus ir fortepijonus būtina kasmet derinti, reguliuoti mechanizmą, valyti. Instrumentai turėtų būti laikomi 20 laipsnių temperatūros patalpoje, kurioje esama 60—70 proc. drėgmės.

       Gerai prižiūrimi pianinai ir fortepijonai gali tarnauti iki 100 metų.